HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787597
Utorak18lipnja2024.
Napravili smo još tri učionice za školu!
Utorak, 24. kolovoza 2010. piše fra Ivica Perić

Lijepo je, prelijepo, neprestano se uvjeravati u vlastiti napredak. Ne mislim pritom na neko samoljubivo ogledavanje u zrcalu ili zgrtanje materijalnih bogatstava. Ne! Govoreći o napretku mislim na duhovno i obrazovno blagostanje koje u sve većoj mjeri stječu naši najmlađi župljani i učenici naših škola. I jako me raduje sreća koju osjetim kod njih što su u mogućnosti stečeno znanje darivati drugome! Potvrda mojih riječi je njihov najnoviji uradak – tri školske učionice u susjednom selu Musengu (500 metara od samostana).

nove učionicenove učionice

Učionice su radili naši učenici iz Strukovnog centra Otac Vjeko te tako svojim mještanima i roditeljima pokazali i dokazali svoje znanje i vještine. Trebalo im je nekoliko mjeseci da na fratarskoj zemlji (koja jos ceka rjesenje pravnoga statusa) podignu kuću poštujući sve naučene tehnike gradnje – od pečenja cigli, žbukanja, zidarskih i tesarskih radova. A za svoj rad nisu tražili ništa. Čak ni pojačani obrok! Kažu – to je naš dar zajednici iz koje smo ponikli.

nove učionicenove učionice

Novim učionicama stvorili smo si i veliki "problem". Naime sve više djece želi ići samo u našu školu! Uostalom, vještine naših učenika su već poznate diljem Ruande, a nije mala stvar što se, vrlo često, poput rada na ovim učionicama, mogu javno pokazati i pohvaliti pred svojima najmilijima.

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić