HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787646
Utorak18lipnja2024.
Naša škola poprima prve obrise
Subota, 19. svibnja 2012. piše fra Ivica Perić

Naša škola poprima prve obriseNaša škola poprima i prve vizualne obrise! Prošlo je malo više od dva tjedna od kako smo započeli izgradnju, a temelji su već gotovi.

Za naše radnike to je veliki uspjeh, jer puno dana nisu mogli ništa raditi zato što je padala jaka kiša, a i sve se radi ručno, bez strojeva. Pa se prvih dana samo kopalo, kopalo i kopalo kako bi se iskopali temelji. Dok se kopalo, gradilište je izgledalo kao pravi mravinjak.

Ono što mi je posebno drago jest i to što nam je izvođač radova izišao u susret i prihvatio naše sugestije, pa ćemo od cijeloga projekta imati trostruku korist!

Prva je to što će župa konačno dobiti pravu srednju školu, druga je što su mještani Kivumua dobili posao na izgradnji, a treća je to što su učenici zidarskog smjera našeg Centra Otac Vjeko dobili priliku obavljati praksu na pravome gradilištu.

Izvođač radova ugovorom se obvezao da će prva faza izgradnje škole biti gotova već do rujna ove godine. To znači da bi već od 1. siječnja sljedeće godine prvih stotinjak učenika moglo zasjesti u klupe prvog razreda srednje Tehničke škole.

Foto galerija

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić