HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4785714
Subota15lipnja2024.
Ponovno svi na okupu
Utorak, 23. listopada 2012. piše fra Ivica Perić

Ponovno svi na okupuNaša škola ponovno je puna! S prakse su se iz svih krajeva Ruande vratili učenici završnih razreda, a s njima se i škola vratila u svoju svakodnevicu: smijeh, galama te buka raznoraznih strojeva i alata ponovno ispunjaju dvorište naše škole i mame osmijeh na naše lice. Baš je lijepo kad smo svi na okupu, jer škola bez učenika bila je pusta i prazna.

Učenici prvoga razreda smjera za zavarivače, vodoinstalatere i električare te krojači, zidari i stolari koji pohađaju drugi razred vratili su se u radionice obogaćeni prijeko potrebnim iskustvom rada u stvarnom radnom okruženju, na gradilištima i radionicama diljem Ruande. U svakoj dobroj strukovnoj školi podjednaka važnost se pridaje i teoretskoj i praktičnoj nastavi.

Naši učenici su imali priliku da se i sami uvjere u dobru opremljenost i kvalitetu naše škole, jer većina je praksu obavljala na mjestima u kojima radnici nisu ni čuli za strojeve i alate koje im mi nudimo u našoj školi, a kamoli da ih imaju i znaju koristiti. Sada kada su svi učenici na okupu, puni elana možemo prionuti na posao i potruditi se da školsku godinu uspješno privedemo kraju.

Foto galerija

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić