HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787201
Ponedjeljak17lipnja2024.
Radi se i dalje – sjajno napredujemo!
Srijeda, 20. veljače 2013. piše fra Ivica Perić

Radi se i daljeNeki dan nazvao sam Maju i Željka: A jeste mi natovarili posla, preko glave! Smijali smo se zajedno. Naravno, ovo moje „prigovaranje“ zapravo je izražavalo sreću zbog svega što smo uspjeli napraviti u Kivumuu u zadnjih godinu i nešto dana, od kako je objavljena knjiga „Naš čo'ek u Africi“. Radi se i dalje. Sjajno napredujemo!

Prva zgrada škole stavljena je pod krov, svih 11 učionica i sanitarni čvorovi dobili su vrata i rešetke na prozore koje smo prije nekoliko dana obojali. Riješene su i električne instalacije, a sada se ravna teren u školskom dvorištu, dok se u učionicama postavljaju prekidači, utičnice...

Također upravo radimo i septičku jamu te dva golema tanka za prikupljanje kišnice. Jedan podzemni i jedan nadzemni koji će biti spojeni s našim toaletima u školi. Vodovoda u selu nema, pa smo morali to riješiti na ovaj način, jer vode uvijek mora biti kako bi se održavala primjerena razina čistoće u školi. Naše učenike moramo učiti svemu, pa tako i higijeni.

Naš projekt izgradnje škole ne znači samo podići zidove, urediti učionice, dovesti djecu. To je zapravo vrlo složeni projekt u kojem moramo misliti na sve. Ali neću sada „piliti“ detaljima. Vidjet ćete sve s vremenom. Na koliko se detalja mora misliti, što se sve mora učiniti.

Dakle, kada prva zgrada škole bude kompletno završena i otvorena za učenike, to neće biti kraj u smislu – sad smo završili školu i gotovi smo. To će, dragi moji, biti tek početak! Ali mi smo toga svjesni od prvoga dana. I kako smo sve bliži tome početku, tako smo sve više puni snage i elana!

Učenici i nastavnici stolarskog odjela naše postojeće strukovne škole Centar Otac Vjeko marljivo rade na izradi stolova i stolica za prve učionice. Prvi plan je izraditi 100 stolova i 200 stolica za prvu generaciju učenika koji će biti upisani u našu novu školu.

A kad smo kod postojeće strukovne škole… I ona je ovih dana osvanula u novome ruhu! Na ulaz u školsko dvorište, odnosno cijeli školski krug nedavno smo postavili vrata. A zahvaljujući našoj volonterki, slikarici Petri Lidiji Ševeljević, vrata su oslikana afričkim motivima. Izgleda veselo i razigrano! Baš onako kako je uvijek u našoj školskoj zajednici!

Foto galerija

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić