HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787156
Ponedjeljak17lipnja2024.
Neobični mir i tišina u našoj školi
Utorak, 24. rujna 2013. piše fra Ivica Perić

Neobični mir i tišina u našoj školiKoji mir i tišina. Doista neobično. U našoj strukovnoj školi „Centar Otac Vjeko“ stvarno je neobično tiho ovih dana. Nema onog žamora, dječjih glasova, struganja papuča po podovima učionica, smijeha pod odmorom... Ali ne, ne bojte se, ništa se loše nije dogodilo.

Naprotiv! Učenike smo poslali diljem Ruande da odrade praktičnu nastavu baš na terenu. Iako u okviru naše škole i u vrijeme nastave stalno učenici prolaze praksu, odlazak na teren gdje će raditi sa drugim majstorima i na pravim projektima za njih će biti itekako važan. To iskustvo nema cijene!

Dakle, stolari, zavarivači, vodoinstalateri, električari te krojači u sljedeća dva mjeseca svoj će zanat učiti na stvarnim projektima. Istina, krojači će nam se vratiti nešto malo ranije, ali samo zato što ih u našoj školi čeka veliki zadatak. Moraju izraditi čak 300 novih školskih uniformi za novu generaciju koja nam dolazi od nove školske godine u siječnju.

A zidari.. Njih nismo morali slati nikamo. Oni rade sa izučenim majstorima na izgradnji druge zgrade naše buduće nove srednje škole. Rade, grade, uče.. Uskoro će i oni postati majstori za kojima će se 'otimati' sve građevinske tvrtke u Ruandi.

S velikim nestrpljenjem ih čekamo da nam se vrate. Da vidimo dokle su dogurali sa svojim praktičnim znanjem!

Foto galerija

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić