HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787196
Ponedjeljak17lipnja2024.
Novi kontejner sa doniranim stvarima stigao je do nas!
Srijeda, 14. lipnja 2017. piše fra Ivica Perić

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Ponovo smo blagoslovljeni dolaskom još jednog kontejnera punog vaših doniranih stvari i opreme za naše škole koje rade u okviru Centra Otac Vjeko.

Stigla su nam računala, uredski materijali, razna pomagala za naše učenike i njihov praktični rad, strojevi za šivanje, razni alati, oprema za naše zidare, stolare, električare, vodoinstalatere, informatičare, kao i brojna odjeća i obuća za naše učenike.

Ovaj kontejner napunjen je zahvaljujući dobrim ljudima iz Hrvatske, BiH, Austrije i Njemačke, koje je koordinirao Antun Tešić. On je, naime, nakon svog prvog boravka u misiji u Kivumuu došao na ideju napuniti jedan kontejner sa stvarima i opremom koji su nam potrebni. Uz pomoć brojnih dobrih ljudi, uspio je ideju i realizirati, a drugi puta nam je u posjet došao upravo kada je i kontejner stigao u Ruandu.

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Toliko se dobrih ljudi odazvalo ovoj akciji…

Neću moći nabrojati sve, a svima sam jednako zahvalan, ali moram spomenuti Alojza Stanića iz Austrije koji nam je poslao mnoštvo kutija punih industrijske odjeće, koju će naši učenici zasigurno moći dobro iskoristiti za svoj praktični rad. Nediljko Najev iz Splita poslao nam je cijelo 'čudo' kuhinjskog pribora – lonaca, raznih posuda, posuđa, što će itekako valjati u našoj zajednici i u školskoj kuhinji.

Intesa Sanpaolo banka iz Zagreba donirala je opremu za naš informatički kabinet.

Dobri ljudi iz Kruha sv. Ante iz provincije Bosne poslali su nam plastične posude, ručnike i ostale higijenske potrepštine, kao i prekrasne nove poplune koje je izradila humanitarna organizacija u British Columbia, Kanada, i koji su na vrijeme stigli u Hrvatsku kako bi ih se moglo staviti u kontejner.

Od Udruge Kap ljubavi, koju vodi provincija franjevaca Hercegovine, dobili smo kutije i kutije vrećica sa sapunima, ručnike, četkice za zube, kao i ogromne kutije obuće. Poznati košarkaški trener, Nenad Amanović, poslao nam je kutije sportske opreme i sportske odjeće za naše mlade nogometaše, a Marinela Banovac Tolja poslala nam je novu lijepu odjeću za naše učitelje.

Naša stalna volonterka i članica Humanitarne udruge Srce za Afriku, Katarina Baotić, puno je pomogla u organizaciji cijeloga projekta i poticanju ljudi da se odazovu ovoj akciji, na čemu smo joj beskrajno zahvalni.

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Novi kontejner sa doniranim stvarima

Neizmjerno smo zahvalni i Misijskom uredu iz Zagreba koji je potpuno preuzeo financiranje otpremanja i slanja kontejnera iz Hrvatske sve do Ruande.

Osim vrlo vrijednih stvari koje su nam stigle, u našem školskom dvorištu sada imamo i veliki kontejner, koji smo ispraznili, opremu, stvari i odjeću smo poslagali, a njega ćemo iskoristiti na najbolji način! Uredit ćemo ga u malu trgovinu u kojoj ćemo prodavati stvari i suvenire koje na praktičnoj nastavi izrađuju naši učenici.

Veliko hvala Antunu i svim velikodušnim ljudima koji su se odazvali ovoj akciji!

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić