HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4792124
Subota22lipnja2024.
Naše učenike sada obučavamo i za postavljanje nadzornih kamera te instalaciju telefona
Ponedjeljak, 25. rujna 2017. piše Olivier Senga Muhirwa

Naše učenike sada obučavamo i za postavljanje nadzornih kamera te instalaciju telefona

U ovoj akademskoj godini 2017., Ministarstvo obrazovanja Ruande, na preporuku Uprave za razvoj radne snage, savjetovalo je svim Tehničkim školama u zemlji, pa tako i nama, da implementiraju nove programe koji se uvode prema potražnji radnika na tržištu rada.

Tako smo se, posebice mi u odjelu za računalne znanosti susreli s novim izazovima koje je donio novi kurikulum. Morali smo u školski program uvesti nešto o čemu niti mi nastavnici nismo baš puno znali. Primjerice, trebali smo uvesti program instalacije i rada nadzornih kamera te analognih i digitalnih telefona. Nismo imali niti opremu, niti znanje. Bio je to veliki izazov za nas.

Naše učenike sada obučavamo i za postavljanje nadzornih kamera te instalaciju telefona

Međutim, fra Ivica Perić je i za to našao rješenje. Zahvaljujući donatorima iz Hrvatske, Humanitarna udruga Srce za Afriku kupila je skupu opremu za našu školu, a tu se također moramo zahvaliti i tvrtki Tehnozavod-Marušić iz Zagreba, koja nam je maksimalno izašla u susret ponudivši veliki popust i svog čovjeka koji nam je donio opremu u Kivumu te je nas nastavnike obučio za rad na njoj kako bismo mi dalje mogli prenositi novo stečeno znanje na naše učenike.

Tako je u Kivumu stigao Svetin Matijaš, u pratnji svoje supruge, donio je sve to čudo tehnike i obuka je mogla započeti.

Naše učenike sada obučavamo i za postavljanje nadzornih kamera te instalaciju telefona

Naše učenike sada obučavamo i za postavljanje nadzornih kamera te instalaciju telefona

Svetin je deset dana radio s nama. Naučio nas je mnoge stvari vezane uz nadzorne kamere i telefone. Bio je vrlo strpljiv, ljubazan, spreman nam pokazati sve do zadnjeg detalja. Veliki je radnik i zahvaljujući tome, u deset smo dana jako puno naučili od njega. Mogu reći da smo se mi nastavnici, nakon ove obuke, dodatno profesionalno razvili naučivši nove stvari.

Zahvaljujemo našem ravnatelju fra Ivici Periću, kao i svima koji su pomogli u ovome projektu, što su nam omogućili da nešto novo naučimo te da našim učenicima možemo prenijeti znanje za one poslove koji su sada traženi u Ruandi.

Uz novoinstalirane telefone i nadzorne kamere, kojima kontroliramo cijeli kompleks Centra Otac Vjeko, pružamo učenicima zanimljivu praktičnu nastavu i učenje na konkretnim stvarima.

Bilo bi dobro da se i za neke druge programe može nabaviti oprema za praktičnu nastavu. Znamo da je to skupo, ali uz pomoć dobrih ljudi koji nam pomažu, te uz našu vjeru u Boga Svemogućeg, nadamo se da će naše molitve biti uslišene.

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić