HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787186
Ponedjeljak17lipnja2024.
Imamo i novo košarkaško/odbojkaško igralište
Ponedjeljak, 27. studenog 2017. piše fra Ivica Perić

Novo košarkaško/odbojkaško igralište

Sport je uvijek imao važnu ulogu u razvoju mladih ljudi, jer ne samo da gradi pozitivne društvene vještine i timski rad, već i potiče disciplinu i fer igru.

Nakon što smo izgradili našu srednju Tehničku školu, bila nam je želja urediti, za početak, jedno sportsko igralište kako bi se mladi mogli na adekvatan način baviti timskim sportovima.

Zahvaljujući pomoći hrvatskih zajednica u Sjedinjenim Državama i Misijskoj centrali Franziskaner u njemačkom Dortmundu, uspjeli smo izgraditi i igralište za košarku / odbojku za naš Centar Otac Vjeko.

Novo košarkaško/odbojkaško igralište

Novo košarkaško/odbojkaško igralište

Veseli nas kada vidimo da igralište ne koriste samo naši učenici. Ono je na otvorenom, bez nekakve ograde, pa ga nerijetko koriste i djeca iz sela gdje se zabavljaju i uče svoje prve košarkaške korake.

Igralište se nalazi u neposrednoj blizini naše škole, pa učenici u svoje slobodno vrijeme rado odlaze zaigrati košarku ili odbojku. Potičući ovu vrstu aktivnosti, našim učenicima omogućujemo da svoju energiju usmjere prema zdravom životnom stilu, a također kroz sport uče djelovati pod pritiskom, razviti veće samopoštovanje te stjecati osjećaj povjerenja.

Novo košarkaško/odbojkaško igralište

Divno je vidjeti mlade ljude kako se dovikuju u žaru borbe usred igre. Mnogi od njih ekstremno su siromašni i tek su na igralištu vidjeli pravu loptu, a samo dan kasnije već zabijaju koševe ili prebacuju mrežu preciznim odbojkaškim potezima. Vrlo brzo uče!

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić