HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787190
Ponedjeljak17lipnja2024.
Nova školska godina 2009.
Četvrtak, 29. siječnja 2009. piše Administrator

nova školska godinaDragi prijatelji centra Otac Vjeko, želimo vam sretnu i Blagoslovljenu Novu godinu, 2009-u i željom da surađujemo još više. 12. siječnja 2009. počeli smo novu školsku godinu. Učenici koji su prošle godine, 2008, bili u prvoj godini sada su počeli svoju drugu školsku godinu. Mnogi mladi iz različitih krajeva Ruande praćeni od svojih roditelja ili staratelja su se okupili kako bi počeli svoje školovanje u našoj školi od koje puno očekuju. Učitelji i drugi školski djelatnici su se vratili sa godišnjih odmora da bi nastavili svoj posao, što je njihova zadaća jer đaci očekuju puno od njih. Svi smo se okupili taj dan.

nova školska godinaVidjela se radost na licima, smješkali su se i imali različite ideje kako pomoći u razvoju škole. Svi su spremni na suradnju da bi mogli uznapredovati u znanju a time i razviti školski program. Naša škola je poznata u Ruandi i vani zbog rezultata. Oni koji su završili tečaj ovdje spremni su da se uhvate u koštac sa zadacima koji ih očekuju.

Ovu školsku godinu smo počeli sa 224 đaka. (29 u prvoj godini stolarstva, 27 u drugoj;  38 đaka u prvoj godini šivanja i 36 u drugoj; 52 u prvoj godini zidarstva te 42 u drugoj godini). I ove godine se povećao broj kao i svake godine. Iako se broj stalno povećava ne znači da možemo primiti sve one koji su željeli da budu primljeni. Primili smo više od 200 molbi ali smo bili u mogućnost da primimo samo 119. Imamo različite kategorije đaka: sirotane, iz siromašnih obitelji, različiti nivo školske spreme; pismene i nepismene te je to izazov i teret školi. To će nam pomoći da ostvarimo naš cilj - pomoć drugima, kako bi oni mogli pomoći, poslije, sami sebi i svojoj obitelji. Nije lako pomoći svima, ali za nas je različita „priča“ pomoći drugima, to je naš cilj i to činimo u našim mogućnostima.

Nadamo se da ćemo uspjeti u našim željama i nadi da uspijemo u školi a u isto vrijeme da je još više razvijemo. Dragi prijatelji, vaše ideje, prijedlozi i pomoć su uvijek dobro došli kako bismo mogli ostvariti naš cilj. Hvala vam lijepa.

Đaci druge godine stolarstva

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić