HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4787622
Utorak18lipnja2024.
Početak drugog tromjesečja
Četvrtak, 28. travnja 2011. piše fra Ivica Perić
Početak drugog tromjesečja Početak drugog tromjesečja Početak drugog tromjesečja

Ovoga tjedna u našem Centru Otac Vjeko započelo je drugo tromjesečje. Djeca su se vratila sa kratkoga odmora i sada su spremni ponovo oštriti svoja znanja u našoj školi. Ponovo se u školsko dvorište vratio onaj žamor, učionice su pune, tišinu su zamijenili priča i smijeh.

Svi naši učenici su na broju, osim jednoga. Njega smo, nažalost, morali isključiti iz škole. Problematična narav koštala ga je prestanka školovanja. U školi je stalno tukao drugu djecu. Pokušali smo razgovorom riješiti stvar. Pokušali smo ga i malo više zaposliti u radionicama. Da se zabavi radom, a ne stvaranjem problema.

No, ništa nije urodilo plodom. Druga su djeca stalno ispaštala zbog njegova ponašanja. Zbog toga smo se morali pozdraviti s njim.

Za razliku od ostalih učenika, naši zidari i stolari odmor su iskoristili za dodatnu praksu. Zidari su tako nastavili sa zidanjem učionica za osnovnu školu, dok su stolari izrađivali namještaj za nove učionice. Napravili su vrata, prozore, stolove, stolice.

A sada nas čeka novi izazov. Počinjemo sa projetkom biogasa kako bi uštedjeli na drvima koja su nam potrebna za rad kuhinje. Plan nam je biogasom napajati kuhinju u školi i dispanzeru. To će biti jako ekonomično, a puno će značiti i u zaštiti okoliša u našem selu. No, o tom projektu napisat ću poseban tekst.

Pred kraj ovoga tromjesečja očekujemo dolazak instruktora i volontera iz Kanade i Njemačke. To će biti velika stvar za nas, jer će nam pomoći da dodatno povećamo standard našeg školskog programa.

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić