HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4792145
Subota22lipnja2024.
Obrazovanje za bolju budućnost
Utorak, 10. lipnja 2008. piše Florentine Ayingeneye

Ayingeneye FlorentineZovem se Ayingeneye Florentine. U ovu sam školu došla početkom 2007. da izučim krojački zanat. Dobrodošlicu su mi priredili učitelji i učiteljice kao i učenici i učenice koji pohađaju krojačku školu. U samom početku u ovoj sam školi našla dosta pozitivnih stvari kao što su: jako dobro organiziran sistem prenošenja znanja praćenjem rada učenika od strane učitelja i zajedničko ispravljanje pogrešaka. U našoj školi učimo različite stvari. Također neke programe prihvaćamo i iz drugih škola kako bi poboljšali obrazovanje. U školi nas ne uče samo krojačkom zanatu nego nas također podučavaju u poznavanju francuskog i engleskog jezika. Također usavršavamo i svoj materinji jezik koji se zove Kinyarwandu.

Škola je dosta dobro opremljena potrebnim materijalom za rad. U krojačkom sektoru svakom pojedinom učeniku je omogućen vlastiti šivaći stroj što svakog, ne samo mene, učenika u školi čini sretnim. Svaki nam je dan u školi osiguran topli obrok i to nam pomaže da što bolje obavljamo svoje dnevne zadaće i da bolje možemo savladati nastavno gradivo. Ova škola je otvorena za sve one koji su zainteresirani nešto naučiti. U istoj učionici se obrazuju i muški i ženski učenici. Oni koji se upišu u školu bez znanja pisanja i čitanja kroz dva mjeseca se u tome podučavaju.

S puno entuzijazma ove sam godine upisala drugi rasred. Spremna sam uložiti što više truda i napora kao bih usvojila zanje koje mi žele prenijeti učitelji. Nadam se da ću s Božjom pomoći i školskim kolegama dati sve od sebe kako bih završila ovu školu s dobrim uspjehom.

Uz ove dobre strane naše škole koje sam navela susrećemo i neke probleme. U krojačom sektoru veoma nam je teško spojiti teoriju i praksu. Zašto? Iz razloga što su materijali koje koristimo za praksu jako skupi. Doduše škola daje materijal za rad ali ponekad ga ne bude dovoljno pa ga sami moramo donijeti, a naši nam roditelji ne mogu to priuštiti zbog njihove cijene koja im iz dana u dan raste.

Pozivam sve mlade da se dođu obrazovati u našu školu. Školski franjevački centar za mlade vas čeka i spreman vam je pomoći. Zbog svega ovoga zahvaljujem Školskom franjevačkom centru za mlade, školskom osobolju, školskim kolegama, ravnatelju škole i svim ljudima koji su pridonijeli ideji izgradnje ovog školskog franjevačkog centra za mlade.

Neka vas sve dobri Bog blagoslovi i dade snage u vašem daljnjem radu.

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić