HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4836334
Srijeda17srpnja2024.
Veliko hvala Hrvatima iz Beča!
Petak, 10. studenog 2017. piše fra Ivica Perić

Krojački odjel

Dragi prijatelji, opet vam se javljam s dobrim vijestima! Krojački odjel naše srednje škole koja djeluje u okviru Centra Otac Vjeko nedavno je opremljen potpuno novim mašinama za šivanje!

Zahvaljujući velikodušnosti naših Hrvata u Beču, okupljenih u Hrvatsku katoličku misiju u Beču, prikupljena su sredstva kojima smo uspjeli kupiti i u našu školu dopremiti čak 27 novih manualnih šivaćih mašina te 18 industrijskih strojeva za ravne šavove! Ovo je divna vijest jer, kao što već znate, naše krojačice i krojači čine 154 od naših 500 učenika u Centru!

Krojački odjel

Krojački odjel

Hrvatska katolička misija u Beču novac je prikupila tijekom četiri tjedna korizme ove godine. Zatim su me pozvali da dođem u Austriju kako bi mi uručili donaciju.

U Beču sam svjedočio o svemu onome što radimo u Kivumuu, na koji način radimo, prikazali smo film “Einstein iz Kivumua” autora Dine Senčara, promovirali smo knjigu Željka Garmaza “U Africi nije sve crno”, a na svetoj misi je Joseline Amutuhaire, Uganđanka, danas mlada žena i majka, posvjedočila koliko je važno bespomoćnom i siromašnom djetetu, kakva je bila i ona sama, pružiti ruku i dati mu priliku za obrazovanje i bolji život.

Krojački odjel

Krojački odjel

Ova vrijedna donacija iz Beča omogućila nam je nabavku mašina koje su vrlo bitne za praktičnu nastavu naših krojačica i krojača. Izuzetno nam je važno da iz naše škole izađu kvalitetni kadrovi, koji su osim dobrog obrazovanja, dobili i odličnu praksu koja ih je već u školi učinila dobrim majstorima svoga zanata.

Upravo je to razlog visoke stope zaposlenja svih naših bivši učenika. Više od 90 posto naših učenika vrlo brzo nakon završene škole nađe posao, što nas čini izuzetno ponosnima.

Želim se zahvaliti našim ljudima, prijateljima iz Austrije koji su nam pomogli svojim donacijama. Uložili smo ih u mašine koje će poslu naučiti mnoge generacije.

Krojački odjel

Krojački odjel

Itekako nam je drago znati da dobri ljudi misle na nas i na našu djecu u Kivumuu. I da nam velikodušno pomažu na putu ka ostvarenju našega cilja, a to je na dugoročan način pomoći jednome društvu da se izvuče iz ralja siromaštva i gladi. Te da ostvare bolju budućnost za sebe i svoje obitelji.

Doista smo blagoslovljeni ovim velikodušnim darom!

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić