HrvatskiEnglishDeutsch
counterUkupno posjetitelja4756213
Ponedjeljak20svibnja2024.
Kada nevrijeme donese nevolje
Ponedjeljak, 07. svibnja 2018. piše fra Ivica Perić

Kada nevrijeme donese nevolje

Jedna jaka kiša, jedno grmljavinsko nevrijeme i eto ti nevolje. Koliko god se uvijek veselimo kiši, jer ona nam je blagoslov – prvo je dobra za vrtove i polja, ali i za prikupljanje kišnice za našu sanitarnu vodu, toliko nam nevrijeme zna donijeti i probleme.

Neki dan je grom udario u blizini naše škole. 'Spalilo' nam je glavni router za školu, pa smo ostali bez interneta. Srećom, dijelovi su bili pod garancijom i osigurani, pa nam je teleoperater, MTN, o svom trošku riješio problem.

Međutim, nije to sve što nam je uništeno. Spaljena su nam i dva (od ukupno četiri) voda za naše kamere postavljene po školi. Šteta 594 eura. To moramo sami popraviti i riješiti. Nije baš da smo sretni ovim novim troškom, ali što je, tu je. To je gotovo 6 godišnjih školarina za naše učenike. Snaći ćemo se, kao i uvijek. Ne d'o Bog većeg zla. Mogla je šteta biti i veća. Zato volim reći – dobro smo i prošli...

Kada nevrijeme donese nevolje

Kada nevrijeme donese nevolje

Kada nevrijeme donese nevolje

Kada nevrijeme donese nevolje

Sve vas srdačno pozdravljam iz Ruande!

 

Kupnjom knjiga pomažete naše projekte u Centru Otac Vjeko!

a00379_introOrganizirajte se, pozovite svoje prijatelje i sve koji nam žele pomoći. Naručite knjige, pročitajte zanimljivo štivo, naučite ponešto novo i - pomozite da i djeca Kivumua uz našu pomoć nauče mnogo toga. Tako ćemo zajedno tim mališanima osigurati bolju i sigurniju budućnost.Kako do knjiga?

Centar Otac Vjeko

copyright © 2005-2024 vjeko-rwanda.info • Sva prava pridržana • Koncept, izrada i održavanje portala: Edvard Skejić